b4Na terenie posiadającym bezpośredni dostęp do lotniska niebawem ruszy budowa hali do celów badawczo - rozwojowych i przemysłowych, wyposażonej w nowoczesne maszyny i urządzenia. W nowej fabryce powstawały będą produkty o wysokim, światowym poziomie innowacyjności:
  • motoszybowiec z silnikiem pneumatycznym,
  • silniki pneumatyczne dla lotnictwa ultralekkiego z komputerowo sterowanym układem zasilania PNEO
  • ekologiczne systemy zasilania PNEO,
  • fotowoltaiczny, pokładowy system doładowania powietrzem systemu pneumatycznego w trakcie lotu,
  • zbiorniki na sprężone powietrze,
  • pojazd lotniskowy zasilany silnikiem pneumatycznym do transportu i tankowania motoszybowców.

 

Więcej na:

http://www.krosno.pl/pl/dla-przedsiebiorczych/lotnisko/wydarzenia/art12,klaster-lotniczy-inwestuje-w-krosnie.html

Magazyn Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego. Zapraszamy do lektury w zakładce "Kwartalnik".


Założyciele Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego tworzą zespół osób przekonanych o konieczności wzajemnego wsparcia zróżnicowanych przedsięwzięć, składających się na wspólny cel jakim jest realne przyśpieszenie rozwoju polskiego małego lotnictwa.

Do grona założycieli stowarzyszenia należą naukowcy i nauczyciele akademiccy, konstruktorzy i producenci motoszybowców, instruktorzy i dydaktycy szkolenia lotniczego, operatorzy lotniczych organizacji szkoleniowych i obsługowych przedsiębiorcy i producenci wyposażenia techno-dydaktycznego, silnikowych zespołów napędowych, producenci instalacji zasilania alternatywnego zespołów napędowych, organizatorzy i użytkownicy lądowisk.

Program działalności statutowej Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego ma być czynnikiem wsparcia rozwojowego w sektorze lotnictwa lekkiego, tak w produkcji statków powietrznych, jak i lotniczej edukacji zawodowej.

 


aeroklub polski100Motoszybowce.pl oraz Aeroklub Polski podjęły współpracę polegającą na publikacji w kwartalniku informacji dotyczących działalności Aeroklubu.

Aspirujemy do tego żeby współpracować z Urzędem Lotnictwa Cywilnego i dynamiczne działać na rzecz GA w ramach nowych przepisów unijnych.

 

 

Lotnisko macierzyste

biernatyAirport Biernat

62-023 Gądki
ul. Poznańska 3
info@airport-biernat.pl
tel. +48 609 121 626
rezerwacje +48 697 977 356

Znajdź na mapie »

© Polskie Stowarzyszenie Motoszybowcowe im. Antoniego KOCJANA